O NÁS

Agentúra MCP sa zameriava na organizovanie koncertov, kulturných podujatí, festivalov a vydavateľskú činnosť.

Agentúra MCP – spoľahlivý partner od roku 1998

Agentúra MCP vznikla v roku 1998. Zo začiatku sa orientovala najmä na vydavateľskú činnosť, o čom svedčí aj počet vydaných knižných a hudobných publikácii v priebehu prvých rokov pôsobenia.

V roku 2001 začala agentúra MCP pod záštitou vtedajšieho predsedu Zahraničného výboru NRSR, Jána Figeľa, organizovať vianočné koncerty pod názvom „V Slovenskom betleheme“, v ktorých vystupujú poprední slovenskí folklórni umelci a súbory. Za 20 rokov tradície mali možnosť vidieť tieto koncerty ľudia v Žiline, Rajeckej Lesnej, Bratislave, Prešove, Košicach, Trnave, Prahe ako aj v ďalších slovenských mestách a ich návštevnosť a popularita rok od roku stúpa, o čom svedčia aj pravidelné priame prenosy RTVS od roku 2007.

Od roku 2004 Agentúra MCP úspešne reprezentuje a zastupuje slovenských umelcov aj v Bruseli, kde prebehol v januári roku 2020 už 16. ročník Novoročného koncertu. Na nich sa predstavila rada významných umelcov z oblasti folklórnej, vážnej ale aj populárnej hudby.

Nárast záujmu o akcie a činnosť agentúry vyvrcholil 7. 11. 2006, kedy sa agentúra pretransformovala na spoločnosť s ručením obmedzeným.

V roku 2007 pribudol medzi úspešne akcie aj benefičný koncert pod názvom „Večer ľudí dobrej vôle“, ktorého prvý ročník prebehol za priameho prenosu STV a SRo 4. 7. 2007 na Svätoplukovom námestí v Nitre a ktorý Agentúra MCP programovo pripravuje pre Nadáciu Prameň.

Okrem tradičných akcií Agentúra MCP pripravila aj množstvo unikátných projektov – Výstavu Slovenské pivovarnictvo vo Štrasburgu, oslavy 90. a 100. výročia založenia Československa v Bruseli ale aj divadelné predstavenie Žobrácka opera v bruselskom divadle Marni pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.

Oblasti činnosti 

  • Sprostredkovanie divadelných, filmových a audiovizuálnych predstavení, koncertov, tanečných predstavení, výstavy výtvarných diel, festivalov v oblasti kultúry a umenia.
  • Organizovanie podnikových večierkov a firemných akcií na kľúč.
  • Vydavateľská činnosť.
  • Reklamné a propagačné služby.
  • Vydávanie a rozmnožovanie nahraných nosičov obrazu a zvuku.
  • Fotografické služby.
  • Výroba, požičiavanie a distribúcia DVD.