Agentúra MCP vznikla v roku 1998. Zo začiatku sa orientovala najmä na vydavateľskú činnosť, o čom svedčí aj počet vydaných knižných a hudobných publikácii v priebehu prvých rokov pôsobenia.

V roku 2001 začala agentúra MCP pod záštitou vtedajšieho predsedu Zahraničného výboru NRSR, Jána Figeľa, organizovať vianočné koncerty pod názvom „V Slovenskom betleheme“, v ktorých vystupujú poprední slovenskí folklórni umelci a súbory. Za zatiaľ 9 rokov tradície mali možnosť vidieť tieto koncerty ľudia v Žiline, Rajeckej Lesnej, Bratislave, Prešove, Košicach, Trnave, Prahe ako aj v ďalších slovenských mestách a ich návštevnosť a popularita rok od roku stúpa, o čom svedčí aj priamy prenos STV z koncertu 26. 12. 2007 z Košíc a o rok neskôr zo Žiliny. 

Od roku 2004 Agentúra MCP úspešne reprezentuje a zastupuje slovenských umelcov aj v Bruseli, kde prebehol v januári roku 2010 už 6. ročník Novoročného koncertu. Na nich sa predstavila rada významných umelcov z oblasti folklórnej, vážnej ale aj populárnej hudby. Nárast záujmu o akcie a činnosť agentúry vyvrcholil 7. 11. 2006, kedy sa agentúra pretransformovala na spoločnosť s ručením obmedzeným.

V roku 2007 pribudol medzi úspešne akcie aj benefičný koncert pod názvom „Večer ľudí dobrej vôle“, ktorého prvý ročník prebehol za priameho prenosu STV a SRo 4. 7. 2007 na Svätoplukovom námestí v Nitre a ktorý Agentúra MCP programovo pripravuje pre Nadáciu Prameň. Do budúcnosti Agentúra MCP, s.r.o pripravuje okrem už tradičných akcii aj množstvo nových. Pre viac informácii sledujte rubriku Novinky.

Oblasti činnosti 

  • Sprostredkovanie divadelných, filmových a audiovizuálnych predstavení, koncertov, tanečných predstavení, výstavy výtvarných diel, festivalov v oblasti kultúry a umenia.
  • Organizovanie podnikových večierkov a firemných akcií na kľúč.
  • Vydavateľská činnosť.
  • Reklamné a propagačné služby.
  • Vydávanie a rozmnožovanie nahraných nosičov obrazu a zvuku.
  • Fotografické služby.
  • Výroba, požičiavanie a distribúcia DVD.


Kontakt

Agentúra MCP, s. r. o.                  Zastúpenie pre ČR

Sídlo: Piešťanská 11,
          010 08 Žilina
Web: www.agenturamcp.sk
Tel.: +421 903 512 070
E-mail: mcp@agenturamcp.sk
IČO: 36 695 220

U družstva Ideál 6
140 00 Praha 4
Tel.: +420 774 676 242
E-mail: mcpcz@agenturamcp.sk