31. 3. 2010 01:15 (Posledná zmena: 9. 2. 2011 12:11)

Vznik súčasnej samostatnej kapely „Kandráčovci“ sa datuje koncom 90. rokov, kedy sa začala príležitostne formovať táto zostava muzikantov pôsobiacich v Prešovských folklórnych súboroch. Muzikanti vystupovali na rôznych súborových vystúpeniach doma i v zahraničí viac ako 1000 krát.

Na podnet Slovenského rozhlasu Rádia Regina v Košiciach a hudobného redaktora rusínskeho vysielania Rádia Patria Ondreja Kandráča skupina v roku 2004 nahráva svoj prvý debutový CD projekt s názvom A čija to chyža. Účinkujú v ňom popredný speváci východoslovenskej rusínskej piesne sprevádzaný hudobníkmi Ľudovej hudby Ondreja Kandráča. Toto CD oslovilo množstvo poslucháčov, divákov  a milovníkov ľudových piesní. Neskôr pribudli tiež ďalšie úspešné CD nosiče, programy pre verejnosť,  účinkovania v rozhlasových reláciách a televíznych prenosoch.  

Ročne absolvuje Ľudová hudba Ondreja Kandráča vyše 100 koncertov doma i v zahraničí a to nielen samostatne ale aj so svojimi hosťami. Od svojho vzniku do dnes nahrala 12 CD nosičov. Schopnosť prevedenia rôznych hudobných žánrov vytvára pestrú ponuku programov.

V súčasnosti ponúkajú „Kandráčovci“ svoj program s rovnakým názvom ako ich najnovšie CD – „Oj, zabava“. V tomto programe účinkujú taktiež hostia – popredný speváci ľudovej piesne, world-etno music a taktiež ľudový rozprávači.

Oficiálna stránka: www.kandracovci.sk.