5. 2. 2012 14:56 Koncert v Bruseli sa niesol v znamení "standing ovations"

Je za nami už 8. ročník tradičného Novoročného koncertu v Bruseli. Vždy si myslíme, že nás už nič neprekvapí, ale opak je pravdou. Po minuloročnom úspechu No Name, ktorí zdvihli divákov zo sedadiel, sa to tentokrát podarilo všetkým účinkujúcim. Úvod večera patril Katke Knechtovej, ktorú doprevádzal vynikajúci Orchester Gustava Broma pod velením Vlada Valoviča. Jej skladby v tomto netradičnom kabáte predznamenávali skvelú atmosféru, ktorá postupne gradovala. Na pódiu sa totiž po Katke predstavili Sisa Sklovská, Miro Dvorský a záver patril ikone našej pop music - Mekymu Žbirkovi. Každé z vystúpení si vyslúžilo standing ovations zaplnenej sály a koncert sa trošku pretiahol na úctyhodných 2,5 hodiny. A aj to sa divákom zdalo málo. Čo dodať? My za túto skvelú atmosféru ďakujeme, aj v mene účinkujúcich, a vďaka vám už teraz vymýšľame čím vás v Bruseli opäť prekvapíme :-) Tešte sa na fotoreport.


19. 12. 2011 14:38 Meky Žbirka, Katka Knechtová a Sisa Sklovská!!!

Orchester tak zvučného mena, akým Gustav Brom Big Band je, si zaslúži doprevádzať len špičkových umelcov - sólistov. Presne tak se rozmýšľali aj my, keď sme tvorili dramaturgiu tradičného Novoročného koncertu v Bruseli. 8 ročníkov, po ktoré se tento koncert už uskutočnil, sa nezmazateľne zapísalo do kultúrneho života v Belgickom kráľovstve. Tento rok tomu určite nebude inak. V Bruseli sa totiž diváci môžu tešiť na Mekyho Žbirku, ktorý nadchol divákov v Čechách aj na Slovensku svojou prezentáciou najznámejších skladieb za doprovodu symfonického orchestra, na Katku Knechtovú, ktorá dokončuje svoj 2. sólový album v produkcii Christiana Eignera zo slavných Depeche Mode a taktiež aj na Sisu Sklovskú, ktorá sa predstavila divákom v Prahe v rámci multimediálneho muzikálu "Naháči". Je sa na čo tešiť a to stále z našej strany ešte nie je všetko.


29. 11. 2011 11:46 Legendárny Gustav Brom Big Band zahrá v Bruesli

Celý Brusel už určite netrpezlivo očakáva 8.ročník Novoročného koncertu. Ten sa uskutoční 25.1.2012 a ak si dobre pamätáte, sľubovali sme vám, že tento rok laťku posunieme zas o kúsoček vyššie. A keďže sľuby sa majú plniť, prinášame vám meno prvého účinkujucého. Teda vlastne ono ich je omnoho viac než len jeden. Jedná sa totiž o legendárny Big Band Gustava Broma pod vedením Vlada Valoviča. Predstavovať tento orchester, ktorého počiatky siahajú až do 40.rokov minulého storočia, asi nemá zmysel. Za posledné úspechy tohto hudobného telesa spomenieme len doprovod v populárnej súťaži Let's dance, To byl náš hit a ďalšie. K týmto vynikajúcim hudobníkom samozrejme patria aj skvelí sólisti - speváci. Na ich mená si však ešte chvíľu počkajte :-)


1 3 4 5 6 7 8 9 13